Повідомляє Антикор 05.06.2020 10:23
Один з ідеологів податкових змін в Україні, екс-радник президента Володимира Зеленського, народний депутат від президентської партії “Слуга народу”, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, поціновувач легального бізнесу та нульових декларацій, переховує свої доходи.
29 травня цього року Гетманцев подав щорічну декларацію. Виходячи з даних у ній, прихильник “все в білу“, “касовий апарат в кожен дім” та “амністії капіталів” Гетманцев майже все майно, нерухомість, авто, і навіть частину готівки, записав на власну матір. Тож, у декларації Гетманцева за минулий, 2019 рік зазначено 27(!) об’єктів нерухомості, більшість з яких належать матері декларанта.
Сам Гетманцев володіє двома земельними ділянками у Красилівці Броварського району та Козліві Переяслав-Хмельницького району Київської області, а також третиною квартири у Києві на 60 “квадратів” ( інші 23 належать матері, – ред.). Вся інша нерухомість перебуває у власності матері або ж вона володіє нею відповідно до частини 3 статті 46 ЗУ «Про запобігання корупції» (витяг: “у декларації зазначаються також відомості про об’єкти декларування, передбачені пунктами 2-8 частини першої цієї статті, що є об’єктами права власності третьої особи, якщо суб’єкт декларування або член його сім’ї отримує чи має право на отримання доходу від такого об’єкта або може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти щодо такого об’єкта дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ним”).
Це квартира у Києві, квартира в Ірпіні, квартира у Чайках Києво-Святошинського району, ще одна квартира у Чайках, житловий будинок з господарськими будівлями та три земельні ділянки у Великій Мотовилівці Фастівського району, три земельні ділянки у Тарасенках Фастівського району, земельна ділянка у Копилові Макарівського району, земельна ділянка у Козліві Переяслав-Хмельницького району (вся нерухомість знаходиться у Києві і Київській області, – ред.). Іншою нерухомість мати декларанта володіє опосередковано через ТОВ “Нью Проперті”. Це дві квартири у Чайках Києво-Святошинського району, нежитлові приміщення у Полтаві і Чернігові, п’ять нежитлових приміщень у Івано-Фраківську та земельною ділянкою у Козліві Переяслав-Хмельницького району Київської області.
У документі вказано ще один об’єкт нерухомості, право яким має користуватися син декларанта від першого шлюбу. Це квартира у Києві, яка, вочевидь, належить родині колишньої дружини Гетманцева. Цінне рухоме майно (окрім автомобілів, – ред.) Гетманцев записав на себе. Це годинники Rolex та Franck Muller, і твори мистецтва – колекція з 15-ти картин 20-21 століть. Три автомобілі традиційно належать матері декларанта, при чому право користування він має лише на одне з них – це бюджетне Toyota Avalon 2008 року випуску, вартістю 300-350 тисяч гривень. Інші два авто – Toyota Land Cruiser Prado 2008 року випуску (коштує 500-600 тисяч гривень) та Toyota Land Cruiser 2018 року випуску (вартістю понад два мільйони гривень). Матері Гетманцева належать корпоративні права шести установ.
Це ТОВ “Туристична професійна група” (63%), ТОВ “Нью Проперті” (99,9%), ТОВ “МЖК Будсервіс” (100%), ТОВ “Тревел Профешнл Груп” (75%), ТОВ “Текслінк” (50%) та ТОВ “Travel Professional Group Turkey Turizm TIC. TAS. ITH. IHR. LTD. STI.” (50%), зареєстрована у Туреччині. Мати Гетманцева є кінцевим бенефіціаром 17 компаній. Це ТОВ “Туристична професійна група”, ТОВ “Нью Проперті”, ТОВ “МЖК Будсервіс”, ТОВ “Тревел Профешнл Груп”, ТОВ “Текслінк”, ТОВ “Юрімекс Онлайн”, ТОВ “Бєлона”, ТОВ “Спеціальний дорожній сервіс”, ТОВ “Професійний Дорожній Сервіс”, ТОВ “Правова Група Юрімекс”, ТОВ “Тревел Профешнл Груп Ужгород”, ТОВ T.P.G. (Thailand) Company Limited (зареєстрована у Таїланді), ТОВ “Go2Greece Ltd” (зареєстрована у Греції), ТОВ “Travel Professional Group Kazakhstan LLC” (зареєстрована у Казахстані), ТОВ “TPG Tour Operator (Europe) LTD. (зареєстрована на Кіпрі), ТОВ “Travel Professional Group Poland Sp. z o.o.” (зареєстрована у Польші) та ТОВ “Travel Professional Group LLC” (зареєстрована у Білорусі). Серед нематеріальних активів вказано два свідоцтва України на знак для товарів і послуг Гетманцева та одинадцять матері.
Доходи родини нардепа за минулий рік також вражають. Гетманцев заробив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 413 332 грн., у Науково-дослідному інституті інтелектуальної власності Національної академії правових наук України 21 396 грн., у ТОВ “Юрімекс” 125 509 грн., у Верховній Раді 169 063 грн.; отримав 4 896 грн роялті у ТОВ “ЗН УА” та 22 300 грн. матеріального блага з оплати витрат на участь у навчанні від партії “СН”; а ще за минулий рік нардеп отримав доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав – 555 грн., 9 250 грн., 24 375 грн. та 27 262 грн.
Мати політика заробила 250 000 грн. у ТОВ “Тревел Профешнл Груп”, отримала 10 370 грн. та 600 грн. доходу від надання майна в оренду, 1 031 425 грн. від відчуження нерухомого майна, 88 641 грн. пенсії та доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав – 120 000 грн. та 9 250 грн.
Дружина Гетманцева декларує державну та соціальну матеріальну допомогу – 55 233 грн. та 24 080 грн., і додаткове благо (медичне страхування) – 1 067 грн. Гетманцев тримає на банківських рахунках 76 693 грн., 47 873 грн., 20 720 грн, 38 983 грн. та 133 долари США; готівкою тримає 278 000 грн., 40 000 євро та 35 300 доларів США. Його дружина Ольга готівкою тримає 10 000 доларів США і на банківському рахунку 3 222 гривень. Мати політика тримає на банківських рахунках 1 132 421 грн., 124 288 доларів США, 34 494 євро, 20 725 грн., 107 669 євро та 16 427 грн.; готівки зареєстровано 228 000 доларів США. Також мати Гетманцева позичила третім особам 650 000 доларів США. Цікавим є той факт, що напередодні подання своєї декларації про доходи, 26 травня у інтерв’ю журналістам Гетманцев заявив, що Закон про особливості застосування спеціального декларування за порушення фізичними особами податкового та іншого законодавства (про амністію капіталів, – ред.), зареєстрований депутатом ще у вересні 2019 року, необхідно прийняти поточного року та ввести в дію з 1 січня 2021 року.
Довідка:
Данило Гетманцев – український юрист, політик і науковець, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, доктор юридичних наук, професор, адвокат, власник юридичної компанії Jurimex, експерт Taxlink, президент Асоціації податкових радників, член Європейської асоціації податкових професорів (European Association of Tax Law Professors — EATLP), входить до складу Академічного комітету EATLP. Народний депутат України від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 20 у списку. Колишній помічник народного депутата від Партії регіонів Володимира Сівковича. Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль.
Член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу ветеранів війни. Виступає за відновлення водопостачання до тимчасово окупованого Криму із материкової України.
Больше информации на портале Антикор: https://antikor.com.ua/articles/385328-reformatori_jakih_mi_zasluhili._ideolog_amnistiji_kapitaliv_getmantsev_oformiv_vse_majno_na_mamu
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.