Повідомляє Newsname 27.01.2020 08:29
Приватизація земельних ділянок в Україні почалася ще в 90-х роках, коли видавалися перші земельні ділянки особистого селянського господарства в безкоштовну власність.
Пізніше був указ президента про те, що потрібно прискорити реформування аграрного комплексу. Після цього почалася приватизація земельних ділянок. Правом власності на землю тоді був державний акт.
Перші земельні ділянки за сертифікатами приєдналися в обіг до попередніх, які були безкоштовно надані. Їх продавали без сертифікатів за безцінь. Тому в 2001 році був припинений продаж земельних ділянок, або як їх ще називали земельні частки або паї, на які були завірені ті сертифікати.
Людям необхідно обміняти сертифікати і зробити пай земельною ділянкою з кадастровим номером. Без цих документів землю продати буде неможливо.
З 1 січня 2019 року набрав чинності закон, в якому йдеться про те, що кожен, хто має сертифікат, повинен оформити право власності на ділянку. Якщо цього не зробити до 2025 року, то буде вважатися, що людина відмовилася від земельної ділянки. Все перейде в комунальну власність місцевій раді або об’єднаним територіальним громадам.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.