Штрафи за борги по комуналці почали нараховувати з 10 червня

Фото з мережі Інтернет

З 1 травня 2019 року набули чинності нові норми закону про ЖКГ, згідно з якими вводиться пеня на комунальні борги. Вона стосується тих боргів, які з'явилися після цієї дати, а штрафи фактично почнуть діяти тільки після 10 червня. Про це в інтерв'ю UBR.ua розповів генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

 

Він уточнив, що штрафи за борги по комуналці можна буде нараховувати тільки за підсумками травневих нарахувань, які приходять ближче до середини наступного місяця.

 

«Також потрібно враховувати, що згідно із законом пеня не нараховуватиметься, якщо борг утворився внаслідок затримок у фінансуванні субсидій з боку держави. Але ми профінансували субсидії вчасно і в повному обсязі. Проблем з фінансуванням в цьому опалювальному сезоні не було ніяких », - пояснив Музиченко.

 

Що стосується субсидій, то на її скасування або видачу впливає прострочена заборгованість, але якщо її виставили тільки в липні, значить простроченої вона не є, оскільки кінцеві терміни оплати ще не настали.

 

За словами чиновника, в цей період субсидію громадянам призначать, але якщо терміни розгляду скарги будуть затягуватися і борг нікуди не буде діватися, то в такому випадку одержувачу потрібно буде надавати документальне підтвердження того, що борг він заперечує. Таким підтвердженням може бути, наприклад, позов до суду.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ