Штрафи за комунальні борги та нова ціна на газ: що змінилося в Україні з 1 травня

Фото з мережі Інтернет

З 1 травня в Україні відбулося кілька змін: зміниться ціна на газ, а також з'явиться можливість зміни мобільного оператора без зміни номера. Як повідомляли ще на початку 2019 року "Нафтогаз" підвищить для українців вартість газу на 20%.

 

При цьому, глава уряду Володимир Гройсман звернувся до керівника "Нафтогазу" Андрія Коболєва з вимогою навпаки знизити ціну на 300 гривень за 1000 кубів через здешевлення імпортного газу, який закуповує Україна. Однак на засіданні Кабміну так і не прийняли відповідне рішення.

До того ж в Дніпрі змінили систему оплати за водопостачання. Раніше городяни платили абонплату, яка нараховувалася на кожен спожитий куб води, то тепер сума буде фіксованою і не буде залежати від обсягів використаної послуги. Зміни стосуються лише мешканців багатоквартирних будинків.

 

Також з 1 травня року українці зможуть змінити мобільного операторапри збереженні колишнього номера. Контрактникам це буде зробити простіше, а для пакета передплаченого зв'язку, доведеться спершу зареєструватися в оператора.

 

Для цього необхідно надат и sim-карту та документи, де повідомляється про перехід свого старого оператора. Процес переходу повинен зайняти близько трьох робочих днів. В результаті абонент отримає від нового оператора нову sim-карту, але буде користуватися старим номером. Послуга повинна бути безкоштовною. Єдине, що кошти зі старого рахунку не переносяться автоматично на новий. Для цього доведеться писати ще і додаткову заяву.

 

В Україні з 1 травня повноцінно запрацює комунальна реформа - вступив в силу закон про комерційний облік комунальних послуг і новий базовий закон про ЖКГ. Головний принцип - платити доведеться за кожен кубометр води і Гкал тепла, а тих, хто затримує платежі, каратимуть штрафами і відключенням.

 

Так, індивідуальні споживачі повинні укладати окремий договір з водо-газо-енергопостачальником на кожну квартиру.

 

Для водіїв з 1 травня змінюється порядок проходження перевірки технічного стану транспортного засобу.

 

"З 1 травня 2019 паперовий бланк протоколу буде видаватися суб'єктами здійснення ОТК в комплекті з етикеткою міткою радіочастотної ідентифікації", - йдеться в повідомленні МВС.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ