Не тільки газ: Українцям готують ще один тарифний удар

Фото з мережі Інтернет

Енергогенеруючі компанії України хочуть ухвалити рішення про зростання тарифу на електроенергію для споживачів на близько 15%. Так, вартість світла може збільшитися вже з 1 січня 2019 року. Про це розповіла голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Оксана Кривенко.

 

Зокрема, відповідні пропозиції до Нацкомісії надіслали "Енергоатом", "Укргідроенерго" та власники українських теплоелектростанцій. "Якщо врахувати подані пропозиції - оптова ринкова ціна електричної енергії з початку 2019 року зросте більше ніж на 15%", - сказала Кривенко.

 

 

Зокрема, "Енергоатом", який керує українськими атомними електростанціями, хоче підвищити вартість атомної електроенергії на 65%. За словами голови НКРЕКП, це призведе до того, що рентабельність таких електростанцій складе 38% і вони за рік зможуть отримати додатково 27 млрд гривень.

 

Водночас "Укренерго", що керує гідроелектростанціями України, хоче підняти вартість своєї енергії на 46%, а українські теплоелектростанції - на 21%. "Прийматимемо рішення, захищаючи інтереси споживача", - наголосила Кривенко.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ