Повідомляє Номер Один 18.05.2018 17:23
«Номер один» аналізує електронні декларації голів районних рад Тернопільщини за 2017 рік. Правду кажучи, статки не особливо вражають, а за останній рік лише одиниці щось суттєве придбали. Однак виявився ряд особливостей, які, безперечно, будуть цікавими для широкого загалу.
Оформив субсидії
Голова Бережанської районної ради Василь Білик та його родина нічим особливим у 2017 році не можуть похвалитися. Хіба що на 60 тисяч гривень голова сімейства більше заробив (165 484 грн.), ніж роком раніше. Також варто відзначити непогані заробітки його дружини – Ольги Ярославівни, яка, працюючи у кредитній спілці, поклала до сімейного бюджету понад 76 тис. грн. І незважаючи на непогані доходи, родина все ж оформила субсидію.
У плюс – 20 тисяч землі
Для виконувача обов’язків голови Борщівської районної ради Андрія Русенка минулий рік був продуктивним, він отримав у власність в Борщеві цілих 20 тисяч(!) квадратних метрів землі. Натомість він і його родина й далі не мають жодного квадратного метра житла, також немає у декларації відомостей, що він десь його винаймає. Хоча сім’я у нього велика – дружина, дві доньки, син і пасинок. Що цікаво, лише пан Андрій приносить додому гроші – у рік його зарплата склала 151 345 грн. Більше доходів він не задекларував.
Матеріальна допомога
Працюючи головою Бучацької райради, Віталій Фреяк заробив понад 170 тис. грн., ще майже 120 тисяч заробила його дружина – Оксана Богданівна, працюючи у Бучацькому управлінні Пенсійного фонду України. Маючи ще й дохід від здачі майна в оренду, родина Фреяків, а точніше дружина, минулоріч отримувала ще й матеріальну допомогу. Сума не значна – всього 400 грн., але сам факт…
На три тисячі «зелених» зменшилися статки Фреяка у готівці. Якщо в 2016 році він тримав «під матрацом» 10 тисяч доларів, то тепер тільки сім тисяч. Також із його декларації зникли кошти в банку, хоча проценти він отримував справно. Очевидно, закрив рахунок…
Отримав пенсію
Голова Гусятинської районної ради Василь Бойчук досяг пенсійного віку і вперше у 2017 році отримав пенсію, яка у нього склала майже 27 тис. грн. Непогана сума до зарплати у понад 210 тисяч у рік. Також доволі суттєвий вклад вносить до сімейного бюджету дружина голови – Віра Олексіївна, яка у місяць заробляє майже 10 тисяч гривень. Має родина два доволі великих будинки загальною площею 350 кв. м.
Продав склад
Голова Заліщицької районної ради Іван Дрозд у минулому році заробив на продажі комплексу нежитлових приміщень у Заліщиках загальною площею 1444,5 кв. м. За нього він вторгував 706 151 грн., які поки нікуди не вклав, а тримає їх «під матрацом». До речі, пан Дрозд минулоріч отримав одну з найбільших заробітних плат серед своїх колег – 224 969 грн., що склало майже 19 тисяч(!) щомісяця.
Три будинки і сім земельних ділянок
Нічого нового у 2017 році не з’явилося у власності родини голови Збаразької райради Світлани Боднар. Але їй гріх бідкатися – три житлових будинки, сім земельних ділянок, дві з яких – площею понад 20 тисяч кв. м, плюс легківка і… два трактори. До слова, Світлана Миколаївна – єдина зі своїх колег, яка в декларації повідомила про те, скільки вона витрачає на утримання житла. Виявилось – 40 тис. грн.
Вся нерухомість оформлена на тестя
Голова Зборівської райради Богдан Максимів, окрім непоганої зарплати, навряд чи може собі записати минулий рік до активу. На керівній посаді у Зборівському районі він заробив понад 200 тисяч гривень, ще майже 134 тисячі отримала його дружина – Галина Романівна, працюючи у відділі освіти Зборівської РДА. Також у родині здають в оренду значні земельні наділи, які є у їхній власності. До слова, вся нерухомість родини Максимівих записана на тестя – будинок, гараж, літня кухня й інші господарські будівлі.
Особисто обробляє 10 тисяч «квадратів» землі?
Родина голови Козівської районної ради Петра Репели поки на власне житло не заробила, а мешкає у батьків дружини. Чимось особливим минулий рік для пана Репели не відзначився, жодних рухів у напрямку купівлі/продажу він не робив. Питання тільки, чи родина власними силами обробляла п’ять земельних ділянок (одна з яких – 10 тис. квадратних метрів), не маючи спеціальних транспортних засобів і не здаючи землю в оренду?
Лідер за доходами
Перше місце за рівнем доходів з-поміж усіх голів районних рад посів очільник Кременецької райради Володимир Стефанський. Його дохід склав понад 750 тисяч гривень, з яких 210 тис. грн. становила заробітна плата, практично все решта – це дохід, отриманий дружиною голови Кременеччини – Тетяною Василівною від зайняття підприємницькою діяльністю. А заробляє родина Стефанських на землі та об’єктах комерційної нерухомості (магазин, їдальня, комплексно-приймальний пункт).
Безземельний голова
Голова Лановецької районної ради Руслана Кушнір – одна з небагатьох керівників районів області, яка не має у власності жодного квадратного метра землі. На квартиру в Ланівцях має лише третину власності, а в житловому будинку у Ванжулові живе за безкоштовним договором оренди. Зате у пані Руслани є акції ВАТ “Нафтопереробний комплекс – Галичина” та Тернопільської фармацевтичної фабрики. До слова, структури, де бенефіціаром є родина Кушнірів, за останні роки стали переможцями тендерів на суму понад 250 тис. грн.
Будується в Тисмениці
Основне багатство сім’ї голови Монастириської райради Володимира Данилюка – нерухомість. Родина голови має у власності 498,3 кв. м. Сюди входить житловий будинок у селі Задарів площею 109 «квадратів» та господарська будівля, оформлена на дружину, – 119,3 кв. м. Але найбільша цінність родини Данилюків – це все-таки майбутній житловий будинок у Тисмениці Івано-Франківської області площею 270 «квадратів», який нині будується. Дружина голови – Тетяна Володимирівна, працюючи у відділі освіти Монастириської РДА, ще й єповноправною власницею ПП “Задарів-Агро”.
Ні землі, ні авто
Практично порожня декларація у голови Підволочиської районної ради Ігоря Монартовича– ні автомобіля, ні землі, лише одна квартира у Підволочиську, де у нього лише четверта частина власності, та зарплати і пенсії його, матері та рідної сестри. Незважаючи на доволі скромний спосіб життя, пан голова заробив і зберігає у готівці сім тисяч доларів.
Тримає гроші у банку і бере кредити
Доволі скромно живе родина голови Підгаєцької районної ради Ірини Баран. Трішки землі, старенькі авто і 38 тисяч гривень кредиту в голови райради і ще 15 тисяч позики у її чоловіка. І це при тому, що в пані Ірини 34 340 грн. на банківському рахунку і там же 2584 долари.
Плюс – земля, мінус – квартира
Голова Теребовлянської районної ради Ігор Смільський 2017 рік записав собі в актив. За цей час у власності його родини стало на дві земельних ділянки більше. Вони поповнили земельний банк шістьма «сотими» в Тернополі та 20 тисячами квадратних метрів у Новій Могильниці (Теребовлянський район). Разом з тим Ігор Михайлович продав квартиру в Тернополі площею 66 кв. м, якщо вірити декларації, за смішні 35 400 грн. Але й це ще не все. Також голова райради продав 15-річну автівку ВАЗ 21102 за ціною у понад два рази більшою, ніж він вторгував за тернопільську квартиру, а саме – 82 119 грн.
Оновив автопарк
Голова Тернопільської районної ради Андрій Галайко у минулому році придбав автівку «Peugeot 5008» (2013 року випуску) за 186 026 грн., яку йому «пригнали» з Бельгії. Очевидно, на «Део Ланус» голові району якось їздити не пасує. Пан Галайко мав за що оновити автопарк, адже у минулому році заробив 328 667 грн., що на сто тисяч більше, ніж будь-який інший його колега.
На господарстві – дві автівки і квартира
Голова Чортківської районної ради Віктор Шепета 2017 рік особливо нічим не запам’ятає. Все ті ж квартира у Чорткові, дві автівки, одна з яких – позашляховик «Hyundai Tucson» (2008 р. в.), та 191 тисяча зарплати і 72 тисячі – дружини Наталії Орестівни.
Ставка на землю
Голова Шумської районної ради Тарас Корець може похвалитися лише землею. В нього у власності – три наділи в селі Піщатинці (Шумський р-н) загальною площею 36 800 кв. м. Усе решта у нього скромно – маленький будинок у селі, відсутність авто, до того ж живе виключно на одну зарплату.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.