«Доступних ліків» стає більше: На Тернопільщині до програми долучилися 258 аптек

Фото з мережі Інтернет

Про стан забезпечення регіонів Урядовою програмою «Доступні ліки», а також напрями вдосконалення та проведення вакцинації в Україні обговорили сьогодні під час Всеукраїнської селекторної наради під головування Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка. За його словами, Кабінет Міністрів України й надалі працює над розширенням переліку хвороб, на які буде розповсюджуватися програма «Доступні ліки».

 

«Ми бачимо абсолютно позитивну динаміку виконання цієї програми. Сьогодні ми можемо чітко сказати, що програма працює і набирає обертів. Більше того – вона розширюється», – зазначив Павло Розенко.

 

До реалізації Урядової програми, як він наголосив, залучається дедалі більше аптек, виробників та розширюється перелік препаратів.

 

Павло Розенко нагадав, що програма стартувала в квітні 2017 року і поширюється на лікування трьох захворювань – серцево-судинна система, бронхіальна астма і діабет ІІ типу.

 

«На початку програми ми мали 157 торговельних назв лікарських засобів, які брали участь у програмі. З них – 23 препарати відшкодовувалися 100%. З 22 січня працює вже новий перелік, до якого входить 239 препаратів, 47 з яких повністю безкоштовні. Крім того, участь у програмі беруть понад 7 тисяч аптек, що значно розширює географію дії програми «Доступні ліки» та доступ до лікарських засобів громадян не тільки в містах, але й в сільській місцевості», – акцентував Павло Розенко.

 

 

Що ж стосується Тернопільщини зокрема, то як поінформував заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик, протягом січня-лютого 2018 року в області до реалізації ліків по програмі долучилися 258 аптек. Лікарі виписали, а громадяни отримали медикаментів за понад 95 тис. рецептами на суму понад 3,9 млн. грн., що складає 86% від виділених коштів. Близько 64 700 осіб отримали медикаменти в межах програми.

 

Загальний бюджет програми у Тернопільській області на 2018 рік складає більше 27 млн. грн., протягом січня-лютого отримано 4 540 тис. грн.

 

Крім того, 5 березня 2018 року згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я Тернопільщина отримала 9 тис. доз вакцини КПК для профілактики кору. Цю вакцину перерозподілили на лікувально-профілактчні заклади області. Про що сьогодні також повідомили під час наради.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ