Екологічну ситуацію на Тернопільщині покращують завдяки новим очисним спорудам (Відео)

Фото з мережі Інтернет

Ще два роки тому такі діючі механізми існували тільки у м.Тернополі, тепер же в природу чистою повертається вода в одинадцяти населених пунктах. Десь будують, десь проводять реконструкцію, але так чи інакше, очистка води від продуктів життєдіяльності людини – серед пріоритетних заходів Програми охорони навколишнього природного середовища та Стратегії розвитку Тернопільської області до 2020 року.

 

Минулого тижня відремонтовані очисні відкрили у м. Почаїв та м. Підгайці.

 

Обидва об’єкти виконані за рахунок коштів із Фонду регіонального розвитку з обов’язковим співфінансуванням з місцевого бюджету.  В результаті зменшився шкідливий вплив на природнє середовище і покращилася якість надання житлово-комунальних послуг для жителів Підгайців й навколишніх сіл – а це близько 6 тис осіб, у Почаєві більш комфортно почуватимуться близько 9 тис осіб, які ще рік тому потерпали від наслідків продуктів життєдіяльності, які просто зливалися у річку Іква.

 

За словами голови Тернопільської ОДА цьогоріч очисні споруди планують завершити у смт.Товсте, Заліщицького району та м.Ланівці.

 

«У 2018 році на будівництво екологічних об’єктів очистки води плануємо спрямувати приблизно 15-20 млн грн. Подача проектів на конкурс вже оголошена. Ми добре усвідомлюємо, що здоров’я людей в багатьох обставинах залежить від якості води. Навіть маленька громада міста Підгайці активно включилася у реалізацію проекту з реконструкції очисних, забезпечивши не мале, як для неї, співфінасування. Це є добрим прикладом для інших», - зазначив Степан Барна.

 

На думку народного депутата України Тараса Юрика, подібних проектів, таких як очисні повинно бути більше. «Люди зазвичай звертаються за підтримкою в реалізації більш очевидних та привабливих проектів. Але очисні споруди – це якраз фундамент для збереження здоров’я жителів Тернопільщини та покращення екологічної ситуації. Є стратегія обласної адміністрації щодо використання державних коштів з найбільш проблемних напрямків, і очисні якраз визначені одним із пріоритетів. Тому, навіть, якщо ми, скажімо, відтермінуємо на рік ремонт якоїсь покрівлі – шкода буде в рази меншою, ніж зволікати з будівництвом повноцінно функціонуючих очисних споруд», - зазначає він.

 

 

За даними управління екології  та природних ресурсів Тернопільської ОДА, вперше за останнє десятиліття вдалося збудувати та реконструювати таку кількість комунальних об’єктів водовідведення та очистки зворотних вод. На сьогоднішній день їх загальна потужність складає 2800 м3 на добу. Завдяки чому тепер забезпечується нормальна очистка понад 1 млн м3 на рік забруднених стічних вод, а екологічний стан довкілля покращується. Що є вкрай важливим у період маловоддя.

 

Наявність чистої води залишається однією із ключових проблем регіону, тому її вирішенню приділяється особлива увага. «Я не хочу, щоб проекти, які ми реалізовуємо на Тернопільщині нагадували «зовнішні обгортки». Моя позиція – треба ремонтувати, будувати те, що потрібне людям для повсякденного життя. Щоб воно було комфортним і відчувалося, що ми живемо у XXI столітті. Претендуючи на чисту воду, яку дарує природа, ми так само маємо дбати, щоб і повертати її чистою. Проблема очисних споруд існує по всій області. Але за останні два роки нам цілком успішно вдається її вирішувати», - підсумовує Степан Барна.

 


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ