До уваги тернополянок у Польщі: діє клуб українських жінок
Повідомляє Ровесник 06.07.2017 09:53
Клуб українських жінок став невід’ємною частиною Українського дому у Варшаві. У неділю до Клубу приходять жінки й дівчата, щоб спільно провести час та навчитися чомусь новому. Це і зустрічі, і різноманітні майстер-класи, і екскурсії, а також багатогодинні тренінги й курси професійного розвитку.
На початках свого існування клуб мав фінансову підтримку, а вже понад півтора року функціонує завдяки волонтерам і людям доброї волі, які присвячують час, щоб поділитися своїми вміннями з іншими. Наприклад, якщо хтось вміє в’язати, любить у такий спосіб проводити свій вільний час, приходить до клубу і готовий безкоштовно навчити інших жінок, то наступного разу може навчитися, наприклад, техніки декупаж уже від когось іншого. Ідея «жінки допомагають жінкам» особливо цінна в мігрантському середовищі, адже за кордоном жінки і дівчата часто перебувають без підтримки родини, близьких і друзів, тому така форма інтеграції і взаємної допомоги найбільш дієва. Так у клубі проводилися перукарські та кулінарні майстер-класи, а також заняття з танців, в’язання, декупажу, писанкарства, петриківського розпису та інших видів рукоділля.
У клубі протягом останніх трьох років жінки мають можливість не лише здобувати нові навички, а й реалізувати себе у творчості: співати в жіночому хорі, організовувати літературні вечори, екскурсії та різноманітні благочинні заходи. Учасниці Клубу українських жінок взяли участь у кількох ярмарках, організованих в Українському домі, та долучилися до міських акцій, наприклад Ночі музеїв у Варшаві.
Цього року Клуб став платформою не лише інтеграції та промування української культури в Польщі, а й середовищем професійного та особистісного розвитку учасниць. Дякуючи співпраці професіоналів із різних галузей у клубі організовано тренінги на теми: як ставити перед собою цілі та їх досягати, як віднайти й підтримувати мотивацію; що є продовженням Академії жінок-менеджерів, організованої в рамках клубу. В планах діяльності – нові тренінги для жінок на тему написання резюме та мотиваційного листа, просування в професійних соціальних мережах (наприклад, LinkedIn), будування стежки кар’єри й методи пошуку омріяної роботи, створення власного бізнесу.
Клуб українських жінок запрошує всіх бажаючих долучитися до розвитку Програми професійного розвитку, яка складається з тренінгів, майстер-класів, коучінг-сесій та різноманітних нетворкінг-подій. Програма об’єднує жінок, які прагнуть знайти і розвинути свої професійні компетенції, зміцнити свою позицію на ринку праці, створити й успішно вести власну справу чи реалізувати цікаву ідею, але не знають, з чого почати. Програма діє на засадах взаємної допомоги та підтримки. Якщо ви є тренером, коучем, маєте власний бізнес і хочете поділитися досвідом, запропонувати тренінг для учасниць клубу, майстер-клас або організувати цікаву подію, напишіть на адресу [email protected].
За три роки існування клубу його відвідало близько двох тисяч жінок різного віку, більшість із них – українки. На момент написання статті сторінка Клубу українських жінок у мережі Фейсбук мала 2100 вподобань та понад дві тисячі підписників. Клуб прагне розвивати свої можливості в напрямку інформаційної діяльності, тому на його сторінці в соціальній мережі Фейсбук ви можете знайти інформацію про допомогу, яку можуть отримати жінки у випадках насильства в сім`ї, у місці праці, в ситуаціях дискримінації та нетолерантності через стать чи походження.
Жінки-мігрантки особливо піддаються різним проявам насильства – як фізичного, так і психічного. Погане знання мови й законів країни, в якій вони живуть, тиск із боку сім’ї або відсутність підтримки родичів, залежність від партнера або чоловіка, часто попередній негативний досвід чи навіть досвід насильства роблять жінку-іноземку особливо незахищеною. Перенесення чи неправильна інтерпретація культурних кодів та зразків поведінки в новому середовищі чужої країни заважає жінці встановлювати власну межу психічного чи емоційного комфорту. Саме тому Клуб українських жінок планує в майбутньому організовувати тренінги на цю тему. Проводитимуть їх тренерки клубу Тетяна Роднєнкова та Алла Маєвська, які пройшли спеціальне навчання з цієї тематики в проекті «Визнач межу», організоване фондом «Фемінотека». Наступний тренінг для жінок «Визнач межу» відбудеться 1 липня в Українському домі. Тематика його стосується визначення своїх власних кордонів, гендерних стереотипів, різних правових питань протидії насильству стосовно жінок у місці праці. Участь у тренінгу безкоштовна. Записи за адресою: [email protected] або номером телефону +48 517 34 64 26.
Тетяна РОДНЄНКОВА
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.
Що робити бізнесу у світі, що трансформується?
За останні 4 роки дуже багато вже написано стосовно подій в світі та в Україні зокрема. І тому, про це мова в цій статті іти не буде, але я дозволю собі зробити маленьке резюме – ми знаходимось у стані трансформаційного процесу.
Курс гривні прогнозувати неможливо
Фінансовий ринок позитивно відреагував на заяву глави НБУ Валерії Гонтарєвої про відставку. А те, що перший зам Гонтарєвої, Яків Смолій, виконуватиме обов'язки глави НБУ до призначення нового голови НБУ, може привести до падіння гривни на тлі негатив
Курс гривні прогнозувати неможливо
Фінансовий ринок позитивно відреагував на заяву глави НБУ Валерії Гонтарєвої про відставку. А те, що перший зам Гонтарєвої, Яків Смолій, виконуватиме обов'язки глави НБУ до призначення нового голови НБУ, може привести до падіння гривни на тлі негатив
Чому не розвивається фондовий ринок України?
За сім років мого життя в Україні яких тільки невтішних епітетів я не чув від українських експертів щодо місцевого фондового ринку – якщо не зневажливих, то в найкращому разі скептичних. І жодного разу ніхто не дав йому позитивної оцінки. Він і справді поки що не заслуговує на неї. Чиновники, звичайно, регулярно рапортують про позитивну динаміку реєстрації нових випусків цінних паперів. Але ці паперові «успіхи» аж ніяк не сприяють тому, щоб він почав відігравати більш-менш значиму роль в економіці.