В пенсійному фонді серйозні проблеми

Повідомляє Бізнес Компаньйон Тернопіль 19.02.2018 19:23


Фото з мережі Інтернет

В українському пенсійному фонді виникла величезна діра, перекрити яку не вдасться тими заходами, які вживає уряд. Про це заявляють експерти.

 

Так, глава Українського аналітичного центру Олександр Охріменко нагадав, що в історії української пенсійної системи був короткий період, коли ПФ був навіть профіцитним - це було на початку 2000-х.

 

За його словами, домогтися того ж зараз неможливо.

 

"Зараз" тінь "тільки зростає. Тому що постійно змінюються умови гри для бізнесу, хаос, постійні заборони. Рева як політик трохи перекручує факти. Детінізація не допоможе. Так само, як і підвищення пенсійного віку », - говорить експерт.


При цьому він відзначає, що вихід із ситуації є.

 

«Рішення дуже просте: включити Пенсійний фонд до держбюджету і фінансувати за рахунок емісії гривні. Але одночасно потрібно зробити і другий хід - ввести накопичувальний рівень пенсійного забезпечення. Чи не завтра, а сьогодні. Тоді вона запрацює через 10-25 років. Через 25 років Пенсійний фонд можна буде вивести з держбюджету і тоді буде працювати і він, і накопичувальна система. Це цілком можливо », - говорить він.

 

Експерт розповів, що так робили в США: «Зараз там пенсійна система працює окремо, але так було не завжди. Там теж почали з того, що пенсійний фонд фактично містили за рахунок емісії долара ".

 

 

 
У свою чергу голова Комітету економістів України Андрій Новак наголошує, що для того, щоб істотно знизити або ліквідувати дефіцит в такій системі, потрібно впроваджувати другий і третій рівні накопичувальної пенсійної системи, що не було зроблено під час реформи.

 

"З огляду на те, що різке підвищення мінімальної зарплати ще більше тінізували трудові відносини, ще більше українців щороку виїжджають з країни на заробітки, в умовах старіння населення, ми не те що не будемо зменшувати, так ще і посилимо дефіцит ПФ", - говорить Новак .

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...