Еталонний продукт для оцінки харчової інфляції: в Україні злетіли ціни на картоплю, чого очікувати далі

Повідомляє Патріоти України 11.09.2019 11:33


Фото з мережі Інтернет

В Україні ціни на картоплю у цьому сезоні досягли історичного максимуму – 20-25 гривень за кілограм. Карколомний стрибок пов'язаний із тим, що прогнозований урожай менший, ніж у минулі, повідомила експертка аграрних ринків "Українського клубу аграрного бізнесу" Дарина Гриценко у коментарі.

 

"Гравці ринку констатують поганий урожай молодої картоплі, і прогнозують також нижчі врожаї пізніх сортів. У поточному році збиральні роботи ранньої картоплі стартували пізніше, ніж зазвичай. Зараз обмежену пропозицію вітчизняної картоплі ринок компенсував імпортним товаром", – додала вона.

 

За словами голови аналітичного департаменту ринку "Шувар" Тетяни Гетьман, цього року врожайність гірша через погодні умови.

 

"Уже не раз говорили про зниження врожайності ранніх і середніх сортів картоплі у півтора рази до попереднього року. Саме тому влітку ми побачили рекордно високі ціни на цю продукцію", – зазначила вона.

 

Однак за останній тиждень ціни на картоплю вже почали знижуватися. Гриценко припускає, що в майбутньому на українців чекає сезонне падіння цін і зниження темпів імпорту, оскільки в активній фазі зараз збирання пізніх сортів української картоплі.

 

У майбутньому на українців чекає сезонне падіння цін і зниження темпів імпорту.

 

"Поки за деякими позиціями присутній імпорт, але майже весь імпорт із ранньої продукції витіснить вітчизняне виробництво... До того ж у цьому сезоні посадили більше ранніх овочів, ніж у попередні роки", – повідомила представниця оптового ринку "Шувар" Тетяна Гетьман.

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...