Водіям доведеться пройти сім кіл пекла: що потрібно знати про резонансні нововведення

Повідомляє Корупція 13.08.2019 10:23


Василь Артюшенко, ZN.UA

Українських водіїв додатково перевірятимуть з метою виявлення викрадачів. Про це повідомили представники МВС.

 

 

Міністерство внутрішніх справ ініціювало зміну порядку реєстрації, зняття з обліку та перереєстрації автомобілів. У відомстві наполягають повернути правила, що діяли до 2015 року, та зобов’язати всіх автолюбителів проходить додаткову перевірку.

 

Що це дасть

Чиновники, пояснюючи свої ініціативи, кажуть, що з 2015 року в Україні повноцінне дослідження номерів кузова і двигуна на предмет їх автентичності фактично не проводиться. Експерти можуть лише “на око” подивитися.

Все це поряд з проблемами непідконтрольних територій і “евроблях”, призвело до збільшення випадків порушення закону. Адже часом українцям продають викрадені автомобілі, на яких перебили номер.

 

 

Статистика показує, що у 2016 році було вкрадено 12 188 автомобілів. Але в 2011-му, коли проводили перевірки, таких випадків зафіксували всього 4682.

 

Таким чином у МВС наполягають на поверненні експертизи для з’ясування справжності ідентифікаційних номерів авто. Виняток зроблять тільки для машин, які реєструються вперше. Тобто куплені в автосалоні.

 

При цьому крім візуального огляду, експерти МВС повинні будуть перевірити дані авто та його власника по ряду реєстрів та баз:

Єдиного держреєстру транспортних засобів.
Автоматизованою базою даних розшукуваних автомобілів.
Банком даних Генерального секретаріату Інтерполу.
Держреєстру обтяжень рухомого майна.
Єдиним демографічних реєстром.

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...