«Чого бідний? — Бо дурний»: корупційні втрати постмайданної України — більші за весь зовнішній борг

Повідомляє Патріоти України 04.12.2018 21:56


Фото з мережі Інтернет

Україна через неефективне управління і недостатнє верховенство права протягом п'яти років недоотримала 70 мільярдів доларів надходжень до бюджету. Про сумну арихметику докладніше. 
 
 
І щоб було країні щастя, владі треба було ліквідувати хоча б тільки найбільші корупційні схеми. Про це свідчать результати дослідження Центру економічної стратегії.

 

"Ця сума вища за весь український зовнішній борг. Тобто, проблему його обслуговування можна було б вирішити за рахунок ліквідації тільки найбільших корупційних схем... При цьому ця сума включає в себе тільки втрати в сфері державних фінансів, вона не відображає, скільки могла б заробити економіка, приватний сектор, наприклад, за рахунок появи ринку землі, поліпшення інфраструктури або усунення "дірок" "чорного" імпорту-експорту", - прокоментував результати дослідження виконавчий директор ЦЕС Гліб Вишлінський.

 

За даними дослідження, істотне посилення верховенства права в Україні за п'ять років могло б дати економічний ефект в 26,6 млрд доларів одноразових надходжень і ще 8,6 млрд доларів додаткових надходжень щороку.

 

Вишлінський зазначив, що найбільша сума в структурі бюджетних втрат стосується відкриття ринку землі та ухилення від сплати податків при оплаті праці.

 

Прозорий і повноцінний ринок сільськогосподарської землі замість ринку оренди земельних ділянок відкрив би можливості для отримання додаткових 12,4 млрд доларів до бюджету одноразово і 52 млн доларів щорічно, підрахували аналітики ЦЕС.

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...