Приватбанк до націоналізації був фінансовою пірамідою?

Повідомляє Антикор 16.07.2017 10:23


Фото з мережі Інтернет

"ПриватБанк" до націоналізації був фінансовою пірамідою. Про це повідомила прес-служба Нацбанку України.

 

"У банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. ПриватБанк був фінансовою пірамідою", - заявила заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова.

 

Представники Національного банку України (НБУ) надали народним депутатам інформацію про результати проведеного міжнародною компанією Erst & Young (EY) аудиту "ПриватБанку". За даними регулятора, аудит підтверджує, що "Приватбанк" до націоналізації був фінансовою пірамідою.

 

"Усі висновки незалежного аудитора ще раз підтвердили зроблені НБУ оцінки щодо незадовільного фінансового стану ПриватБанку на момент націоналізації і обгрунтованість рішення держави щодо входження в капітал банку для захисту більш 20 млн його клієнтів і збереження фінансової стабільності в країні. Тому такі рішення ревізії і перегляду не підлягають ", - зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час засідання профільного комітету Верховної Ради.

 

Новини по темі: У НБУ розуміли, що, швидше за все, Коломойський не виконає свої обіцянки по "ПриватБанку"
Серед ключових висновків аудитора заступник голови НБУ виділила такі:

 

— Резерви під знецінення кредитів та авансів клієнтів склали 184,3 млрд грн, що повністю підтверджує "дірку" в балансі банку на момент націоналізації і катастрофічно низька якість активів. 

 

— Негативний балансовий і регулятивний капітал "ПриватБанку" за станом на 31 грудня 2016 року становила мінус 882 млн грн. і мінус 2,6 млрд грн. відповідно. Це, в свою чергу, підтверджує необхідність додаткової капіталізації банку.

 

— Підтверджена концентрація корпоративного кредитного портфеля банку в основних сферах бізнесу колишніх акціонерів - серед позичальників банку немає жодного великого підприємства, не пов'язаного з групою "Приват".

 

— Істотний обсяг знецінених кредитів - 206,5 млрд грн, з них лише невелика частина - кредити фізособам і малому і середньому бізнесу (14,9 млрд грн). На думку НБУ, це говорить про ризикованої кредитної політики, яка проводилася колишнім менеджментом. Для порівняння: обсяг коштів населення в банку на момент входження держави в капітал становив 151,2 млрд грн. Тобто, в банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. "ПриватБанк" був фінансовою пірамідою.

 

— З 178,4 млрд грн кредитів юридичним особам і 15,3 млрд грн фінансового лізингу заставами забезпечені лише 23,7 млрд грн. Через відсутність застав позичальники не зацікавлені в погашенні кредитів, а стягнення заборгованості в судовому порядку є надважких.

 

 

За її словами, в завдання EY не входило вивчення проблематики інсайдерських кредитів "Приватбанку" в рамках підготовки висновку звітності банку за 2016 рік. Підтвердження інсайдерського характеру кредитів, наданих "ПриватБанком" колишнім пов'язаним особам, входить до переліку завдань forensic audit, який повинен завершитися до кінця вересня цього року.

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...