Кооперативи — перспектива для розвитку села, переконані в Тернопільській ОДА (Відео)

Повідомляє Бізнес Компаньйон Тернопіль 19.04.2017 09:53


Фото з мережі Інтернет

Врятувати села на Тернопільщині допоможуть сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, впевнені в облдержадміністрації. Вони підвищать зайнятість та дозволять людям самостійно заробляти гроші. В області їх вже створено близько двох десятків. Так звані СОКи — це є добровільні об’єднання, які надають послуги членам кооперативу для покрашення ведення індивідуального господарства. 

 

Районні адміністрації закладають у своїх бюджетах кошти на підтримку СОКів, а також надають консультаційну допомогу. «Скористатися програмою – просто, а весь процес – абсолютно прозорий. Потрібно написати обґрунтування та подати заявку, і за рішенням сесії районної ради ми виділяємо кошти», - зазначає Василь Вітровий, голова Козівської райдержадміністрації.

 

Наразі кооперативи перебувають на початкових стадіях свого розвитку, а тому потребують допомоги і підтримки влади не тільки на місцях, а й обласної. «На 2017 рік обласною радою вже виділено 600 тисяч гривень. Але ми будемо збільшувати цю суму і плануємо витратити на ці потреби до 1,5 мільйона гривень, - зазначає Віталій Луй, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА. - Всі люди, які до нас зверталися минулого року з повним пакетом документів, з бізнес-планом - всі отримали певний рівень допомоги і також консультаційну допомогу при створенні».

 

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...