«Дякую церкві за можливість долучитись до перебування Нерукотворного Образу на Тернопільщині», – Ігор Гуда

Повідомляє Файне місто 04.03.2017 12:23


Ігор та Наталія Гуди у черзі до Нерукотворного Образу в Зарваницькому Марійському Духовному Центрі

Майже 400 тисяч вірян різних конфесій приїхали вклонитись до Нерукотворного Образа на Тернопільщину у Зарваницю і Тернопіль. Такої кількості паломників архікатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (а це майже 280 тисяч) не бачив ще ніколи.

 
 
І не даремно, адже лише третій раз за всю історію унікальна християнська святиня — прижиттєвий відбиток обличчя Ісуса Христа — покинув Ватикан і прибув на Тернопільщину для привселюдного почитання. Про те, як виникла ідея привезти святиню в нашу область розповідає фундатор благодійного фонду «Твори добро», директор будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда.
 
 
— Кому належить ініціатива привезти Нерукотворний Образ на Тернопільщину?
 
 
— Такий поклик виник у Його Високопреосвященства кир Василія (Семенюка), архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ; отця-ректора Зарваницького Марійського Духовного Центру, протоієрея отця Володимира Фірмана та отця Романа Дутчака, судового вікарія Тернопільсько-Зборівської архієпархії. Я одразу підтримав цю ініціативу, бо нині, в такий непростий час, людям потрібна духовна підтримка. Ми з дружиною Наталею щиро вдячні за можливість долучитись до цієї величної події. Адже лише втретє за всю свою історію унікальна святиня залишала стіни Ватикану і була виставлена для привселюдного почитання. Ікона прибула на Тернопільщину з благословення папи Франциска; таким чином він висловив свою підтримку Україні. Це жест доброї волі, це рука духовної допомоги для нашого народу.
 
 
— Перебування ікони на Тернопільщині — це і заслуга благодійного фонду «Твори добро», який ви очолюєте, бо, як зазначав митрополит, церва би ніяк не справилась з великими витратами…
 
 
— Це заслуга Всевишнього! Саме він дав таку ласку і можливість долучитись. Чудесним чином склались всі обставини, і Тернопільщина отримала підтримку Ватикану в ініціативі прибуття Нерукотворного Образа. Ми всюди отримували «зелене світло», навіть тоді, коли траплялись різні труднощі. Не все є у волі людини, тому часом люди — лише інструмент в руках Бога. Нині чудесним чином Господь вирішив показати нам своє обличчя.
 
 
Хотів би подякувати усім, хто доклався до цієї історичної події, а саме: 
 

— Його Високопреосвященству Кир Василію Семенюку, архиєпископу та митрополиту Тернопільсько-Зборівському УГКЦ;

— Боголюбивому єпископу Кир Теодору Мартинюку, протосинкелу Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ; 
 
— прот. Володимиру Фірману, Економу Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ; 
 
— монс. Паоло Бенедіку, Хранителю Папської захристії;
 
— прот. Роман Дутчаку, судовому Вікарію Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ;
 
— прот. Марку Семигкну, Президенту товариства СВЯТА СОФІЯ; 
 
— Високодостойній пані Тетяні Іжевській, Послу України при Святому Престолі; 
 
— Роману Демушу, семінаристу Української Папської Колегії святого Йосафата 
 
і всім, хто підтримував цю справу молитвою та добрими намірами.
 
 
— Чи не було застережень або страху, адже Нерукотворний Образ — одна з найвеличніших реліквій християнства?
 
 
— Цінність святині не можна оцінити матеріальними мірками. Ми можемо лише захоплюватись її історичною цінністю. Спас Нерукотворний транспортували в особливих умовах, із дотриманням всіх вимог, із охороною та представником Ватикану, котрі стережуть святиню. Але, гадаю, що її, в першу чергу, береже Господь. Ми маємо розуміти, що Нерукотворний Образ має, перш за все, духовне значення. Сотні тисяч християн зміцнюють віру і єднають серця в молитві за Україну. Нині за допомогою наших духовних отців ікону повернули у Ватикан на зберігання до Папської захристії.
 
 
— Чи виправдались ваші очікування щодо перебування ікони на Тернопільщині?
 
 
— Головне, що ця історична подія виправдала очікування сотень тисяч паломників, які прийшли до Нерукотворного Образа в очікуванні підтримки. Не розчаровували людей ні довга дорога, ні перебування в черзі, ні холод надворі, адже всі, хто прийшов приклонитись до ікони, відчули особливу Божу благодать. Дивлячись на кількість вірян, які приклалися до святині, ми бачимо, наскільки потрібною стала ця подія. Вірю в те, що всі благі наміри, всі молитви, які подумки і вголос висловлювали ми в ці дні, принесуть благословення Україні.
 
— Дякую за розмову!
 
Спілкувалася Вікторія Дерінь

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...