Саймон Чернявський: "Нове керівництво і кредитори роблять все можливе, щоб повернути «Мрії» всі активи"

Повідомляє На Валовій 24.05.2015 19:51


Фото з відкритих джерел

Восени минулого року усіх вразила звістка про можливе банкрутство одного з найбільших і ключових для нашого регіону підприємств – «Агрохолдинг Мрія». Однак, компанії вдалося вистояти і стабілізувати ситуацію. І, не дивлячись на труднощі, ми чуємо і позитивні новини агрохолдингу, наприклад, про проведення індексації орендної плати та про збільшення соціальних виплат до рекордних 100 грн. на гектар.

 

У розпал весняно-польових робіт нам вдалося поспілкуватися з новим генеральним директором компанії «Мрія» Саймоном Чернявським, та із перших вуст дізнатися, що ж відбувається в компанії.

 

Як проходить весняна посівна кампанія? Чи зможе «Мрія» засіяти всю землю на Тернопільщині? (У2014 році в нашій області агрохолдинг обробляв на різних умовах близько 66 тис. га землі) Який сьогодні земельний банк «Мрії» в Тернопільській області? Ходять чутки, що колишнє керівництво переписало частину землі на підставних осіб…

 

Ситуація в компанії стабілізувалася. Активно проходять весняно-польові роботи в блоках Борщів, Галичина, Заставна, Збараж, Козова, Миронівка, Підгайці, Центр і Блок Південний. На сьогодні вже посіяно майже 60% від планових обсягів гірчиці, більше 60% соняшнику та 64% кукурудзи, а також завершено посадку картоплі. У Тернопільській області цього року ми будемо обробляти більше 90 тис. га.

 

Дійсно, в процесі переходу контролю над активами до нового менеджменту, були спроби з боку колишнього керівництва «вивести» з земельного банку «Мрії» деякі ділянки. Тут «Мрія» діє виключно в рамках законодавства: по кожному випадку проводиться розслідування і всі матеріали передаються до правоохоронних органів. Ми не відмовимося від жодного гектара, докладемо максимум зусиль, і, я впевнений, нам вдасться повернути ці території компанії. Як тільки землі повернуться до холдингу, вони будуть засіяні, буде повністю виплачена соціальна допомога та орендна плата.

 

Чи достатньо у Вас техніки для проведення посівної та забезпечення діяльності в цілому? Адже восени минулого року частина техніки компанії «Мрія» була вилучена лізинговими компаніями у зв’язку з недотриманням умов договору …

 

Днями ми успішно почали переговори з лізинговими компаніями щодо повернення нашої техніки. Наприклад, вже зараз ми отримуємо техніку від компанії «ОТР-Лізинг» на суму 2,8 мільйона доларів. Найближчим часом ми відновимо більшу частину технічного парку і зможемо самостійно планувати і проводити всі агротехнічні процеси.

 

На жаль, у нас є тимчасові проблеми з технікою, що знаходиться у власності «Мрії»: в результаті  дій колишнього керівництва частина документів на неї була знищена. Зараз ми активно відновлюємо оригінали документації і найближчим часом повністю вирішимо цю проблему.

 

Хочу підкреслити, що для нас важливо, щоб «Мрія» стала прозорою компанією, яка працює виключно у правовому полі. Тому наявність всіх документів, що підтверджують законність використання техніки: договори купівлі-продажу, специфікації, бухгалтерські документи, для нас обов’язкова.

 

Ми не лише працюємо над поверненням лізингової техніки, а й закупляємо нову. Нещодавно «Мрія» придбала 4 просапні сівалки і 25 одиниць службового автотранспорту, вже законтрактувала придбання 6 бензовозів.

 

 «Мрія» оброблятиме весь свій земельний банк чи планує передавати землі в суборенду?

Весь земельний банк «Мрії» буде оброблятися. У зв’язку з тим, що частина техніки компанії була вилучена минулої осені через невиконання договорів, «Мрія» відчуває дефіцит у цьому аспекті. Тому в деяких регіонах ми звернулися за допомогою до інших великих сільгоспвиробників, які нададуть компанії послуги з обробітку. У Тернопільській області майже всі землі «Мрія» зможе обробити своєю технікою. Ми розраховуємо повністю відновити наш технічний парк до осінньої посівної.

 

Чи контролюєте Ви всі підприємства агрохолдингу «Мрія»? Яка доля цукрового холдингу «Т-цукор»?

 

Серед об’єктів інфраструктури, які вже повністю контролюються агрохолдингом «Мрія», – 8 елеваторів, 5 зерносховищ загальною потужністю зберігання 615 тис. тонн, 6 картоплесховищ, 2 крохмальних і 1 насіннєвий заводи. Процес передачі активів триває. Всі активи, які контролює «Мрія Агрохолдинг», працюватимуть.

 

Під контролем колишнього керівництва досі знаходяться цукрові заводи холдингу «Т-Цукор» а також логістична компанія «Логіст». Доля цукрових заводів викликає занепокоєння: їх власники не виходять на зв’язок, не зрозуміло, чи будуть заводи працювати цього року. Якщо заводи не запрацюють, ми будемо змушені внести зміни в сівозміну і цього року відмовитися від вирощування цукрових буряків. Але постраждає не тільки «Мрія»: від роботи цукрових заводів також залежать інші сільгоспвиробники нашого регіону.

 

Я обговорював цю проблему з очільником Тернопільської області Степаном Борною. Керівництво Тернопільщини також зацікавлене у запуску заводів, і зі свого боку докладає максимум зусиль для вирішення цієї проблеми.

 

На цукрових заводах «Мрії» працювало в 2014 році більше 2000 чоловік. Що буде з цими людьми? А у випадку, якщо вони будуть звільнені, чи розумієте Ви, об’єктом якого соціального вибуху може стати ваша корпорація?

 

Я повторюю: нове керівництво і кредитори роблять все можливе, щоб повернути «Мрії» всі активи. Як бачите, об’єкти, контрольовані новим менеджментом, відновили свою роботу, йде посівна кампанія, збережені робочі місця.

Цукрові заводи на даний момент не належать і не контролюються «Мрією». Вони перебувають під контролем холдингу «Т-Цукор». «Мрія Агрохолдинг», як і інші фермери регіону, стала заручником цієї ситуації. Ми розуміємо всю важливість роботи заводів для Тернопільської області, готові підтримати регіон у відновленні цукрової галузі і шукаємо контактів з власниками заводів.

 

Яка політика компанії щодо робочих місць? Чи планується скорочення чи навпаки – розширення штату?

 

«Мрія» активно відновлює  всі напрямки і вже зараз ми проводимо набір нових співробітників. Сьогодні у нас відкрито понад 300 вакансій. Ніяких скорочень в планах немає, ми маємо намір зберегти всі робочі місця. Я вже говорив, що нове керівництво прагне зробити діяльність «Мрії» максимально прозорою. Це стосується і заробітної плати: вона буде тільки офіційною. Від цього виграє область а також наші співробітники, адже  це особливо важливо при нарахуванні пенсій. За нашими підрахунками цього року компанія планує сплатити в бюджет Тернопільщини більше 63 млн. податків.

 

З досвіду минулих років, керівництво «Мрії» ніколи не контактувало ні з місцевими громадами, ні з місцевими органами влади, що призводило до протестів з боку населення, постійної конфронтації суспільства з аграріями на місцях. Чи плануєте Ви змінити політику компанії в цьому питанні?

 

Однозначно. Ми завжди будемо відкритими до спілкування і конструктивного діалогу. «Мрія» бере активну участь в житті громад та сприяє розвитку територій своєї присутності. Ми намагаємося бути ближчими до громад, зараз наші представники активно спілкуються з головами сільських та районних рад, обговорюємо питання взаємодії та співпраці. Ми також хочемо зустрітися безпосередньо з нашими пайовиками, та обговорити питання розподілу соціальних коштів, які виділяє «Мрія». Я хотів би, щоб вони самостійно вирішували, на що ці гроші направити.

 

Як Ви збираєте виправляти «гріхи» попередників – знищені дороги, інфраструктура? Яка у Вас в цьому плані буде політика? Яке соціальне навантаження збираються взяти на себе нові власники «Мрії»?

 

Як ви вже напевно знаєте, в наших регіонах присутності ми затвердили нову соціальну програму. Плануємо виплачувати на соціальні потреби по 100 грн. на кожен гектар землі, яку обробляє «Мрія». Лише на Тернопільщині ми плануємо інвестувати в соціальні проекти близько 10 млн. гривень. Більша частина коштів буде розподілятися безпосередньо громадами, частину спрямуємо на централізовані програми: 10 грн. з кожного гектара на потреби АТО, 20 грн. – на інфраструктурні проекти для регіону, зокрема – на дороги, ще 10 і 5 гривень на гектар – на проекти допомоги церквами подарунки дітям.

 

Чи збираєтеся допомагати армії (форма, взуття, бронежилети і т.д.)? Чи будете надавати допомогу пораненим і сім’ями загиблих? Що конкретно збираєтеся робити і коли? Куди в разі позитивної відповіді людям можна звертатися?

 

Так, як я зазначив, в рамках соціальної програми ми заклали окремий бюджет у розмірі 10 грн. на гектар, який спрямуємо на потреби АТО. У цьому напрямку ми співпрацюємо з районними та обласною владою, з громадськими організаціями і волонтерами. Головне, щоб ці кошти були максимально ефективно витрачені. Тому ми будемо приєднуватися до централізованих програм, які дозволять максимально ефективно використовувати ресурси.

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...