«Публічний аудит» розрахував ймовірний курс на 2017 рік на рівні 65 гривень за долар

Повідомляє Антикор 15.01.2017 20:20


Фото з мережі Інтернет

Середньорічний прогнозний курс валюти на цей рік в НБУ спрогнозували на рівні 27,5 грн. за долар. В "Публічному аудиті" виконали свої розрахунки, виходячи з обсягу грошової маси, золотовалютних резервів і очікуваного дефіциту його поточного рахунку, і розповіли, скільки коштуватиме валюта при оптимістичному сценарії. Аудитори стверджують, долар може "вистрілити" і по 65 грн.

 

Про це KV стало відомо з повідомлення ГО "Громадський аудит".

Як відомо, на формування валютного курсу впливають насамперед попит і пропозицію. Наприклад, зараз валютний ринок, після тривалих новорічних свят, має надлишкову пропозицію валюти, курс дещо знизився і тримається в коридорі 27-28 грн / долар.

 

"Однак, щоб дивитися в перспективу, потрібно враховувати багато інших трендів, що обумовлюють прямий вплив на валютний курс: це і політичні та інформаційні заяви, і політика нацрегулятора, і співпраця з міжнародними партнерами-кредиторами, і багато інших чинників", - пояснюють незалежні аудитори .

 

Для визначення оптимального можливого курсу фахівці спочатку підрахували обсяг всіх наявних і прогнозованих ліквідних коштів в Україні, а потім поділили його на загальну суму прогнозованих золотовалютних резервів.

 

"Для визначення обсягу ліквідних коштів в економіці ми врахували: всі наявні кошти, що знаходяться поза банками; депозити, які можуть бути конвертовані в готівку кошти на вимогу власника; витрати на субсидії; збільшення фонду оплати праці за рахунок обіцяного урядом підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн, плюс "приватівських тягар", яке тепер змушене тягти на собі держава. Об'єднавши всі показники, ми вийшли на загальну суму грошової маси в 582,15 млрд. Грн ", - пояснює заступник керівника" Публічного аудиту "Матвій Холошин.

 

Згідно з аналізом, обсяг ліквідних коштів в економіці (всі готівкові кошти, які знаходяться поза банками), за останніми даними регулятора станом на вересень 2016, склав 292,7 млрд. Грн. Обсяг депозитів, які можуть бути конвертовані в готівку кошти, і потрапити на ринок, досягає 197 млрд грн (10% ВВП 2015 року).

 

Крім того, через істотне зменшення Нацбанком облікової ставки існує висока ймовірність скорочення гривневих депозитних вкладів фізичних осіб в комерційних банках, як це відбувалося в минулі періоди. Максим Гольдарб

Також, як вважають аудитори, не можна виключати забезпечення фінансування субсидій на оплату комунальних послуг, як один з ризиків збільшення емітованих державою коштів.

Тобто, цілком імовірно, що уряду доведеться шукати додатково 56 млрд. Грн., І отримані вони будуть шляхом емісії гривні.

Безперечно, вплине на обсяг грошової маси і законодавча ініціатива щодо збільшення мінімальної зарплати на 2017 рік на рівні 3200 грн. Адже це призведе до збільшення фонду оплати праці державних службовців на 12,8 млрд. Грн. У той же час додаткові надходження у вигляді податків можуть, за прогнозом експертів, і не надійти, якщо більша частина бізнесу перейде в "тінь".

 

Можливе ж збільшення обсягів ЄСВ піде на погашення дефіциту Пенсійного фонду.

Також держава в особі Мінфіну стала власником 100% акцій ПАТ "Приватбанк", який був приватним системним банком.

В кінці грудня Приватбанк отримав кредит від Нацбанку на 15 млрд грн ($ 567 600 000) для підтримки ліквідності банку, що відразу ж викликало стрибок курсу.

 

Міжнародні резерви на сьогодні становлять близько 15,5 млрд дол. Однак не треба забувати, що в цьому році Україна несе зобов'язання по виплаті кредитних боргів на 1,12 млрд. Дол. За програмою співпраці з МВФ та іншими кредиторами, які, судячи з усього , доведеться віддавати за рахунок золотовалютних резервів (ЗВР).

 

Отже, щоб розрахувати прогнозний курс гривні до долара, "Публічний аудит" вийшов на формулу: ліквідна грошова маса / (ліквідні золотовалютні резерви - дефіцит поточного рахунку платіжного балансу - виплати тіла кредитів і відсотків кредиторам) = курс гривні / дол.

 

(292,7 + 197 * + 15% + 56 + 12,8 + 98,6 + 77,5 + 15) / (15,54 * 82,6% - 2,7 - 1 - 0,12) = 64 , 57 грн / дол.

 

Проте, як переконаний керівник "Публічного аудиту" Максим Гольдарб, ситуація критична, але не безвихідна. Економіку України можна стабілізувати, не допустивши захмарних коливань на валютному ринку. Для цього він радить перш за все переглянути основні макроекономічні показники бюджету на цей рік; відмовитися від безглуздої політики НБУ таргетування інфляції; використовувати додаткові шляхи наповнення держскарбниці за рахунок грамотної підтримки промисловості, а також економії державних ресурсів завдяки справжньому, а не декларативне "затягування поясів" українським чиновникам і владі.

 

"Влада постійно подає українцям співпрацю з МВФ, як панацею від усіх економічних бід. Тим часом, економіка країни продовжує стискатися, вітчизняне виробництво розвалюватися, а торгівля, експорт та імпорт падати галопуючими темпами. Вихід є. Про ключовому з них ми говоримо вже два роки - Україна повинна стати "податковим раєм", перетворитися в офшор, куди бізнес по всьому світу заводив би свої гроші. Ми зможемо говорити про десятки (якщо не сотні) мільярдів доларів, і це не буде йти ні в яке порівняння з тим жалюгідним 1 млрд. Доларів, які Україна з величезними потугами отримала від МВФ за весь минулий рік ", - запевняє Гольдарб.

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...