Статті

Ольга Шахін: Підприємці отримали нові підстави, щоб не допустити посадовців до здійснення перевірок

Ольга Шахін: Підприємці отримали нові підстави, щоб не допустити посадовців до здійснення перевірокОлег Жакфінансовий аналітик валютних ринків, Бізнес Компаньйон Тернопіль

Нововведення, які вступили в силу з початку цього року викликали багато дискусій, а інколи і невдоволення в колах бізнесменів та підприємців. Багато моментів потребують випробування на практиці і подальшого доопрацювання. Проте, є і позитивні зміни.

Сергій Надал: Поступово намагатимемось повернути історичне «обличчя» центральної частини Тернополя

Сергій Надал: Поступово намагатимемось повернути історичне «обличчя» центральної частини ТернополяОлег Жакфінансовий аналітик валютних ринків, Бізнес Компаньйон Тернопіль

Наприкінці року ми підбиваємо підсумки зробленого і будуємо плати на наступний рік. Те ж саме роблять і у мерії Тернополя. Однією з ключових новацій наступного року має стати повернення Тернополю його історичного обличчя.

Вкладники «Хелікса» побили свого «директора» і відібрали нове авто

Вкладники «Хелікса» побили свого «директора» і відібрали нове автоОлег Жакфінансовий аналітик валютних ринків, Бізнес Компаньйон Тернопіль

Серед тернополян, особливо в молодіжних колах, нині тільки й розмов: хто скільки заробив і скільки втратив через розкручену фінансову піраміду “Хелікс”. Після арешту “верхівки” піраміди, ошукані вкладники ринули в правоохоронні органи із заявами.

Юрій Фартушняк: Не здивуюсь, якщо депутати міськради заборонять тернополянам слухати «Ух-радіо»

Юрій Фартушняк: Не здивуюсь, якщо депутати міськради заборонять тернополянам слухати «Ух-радіо»Олег Жакфінансовий аналітик валютних ринків, Бізнес Компаньйон Тернопіль

18 років тому саме 20 грудня 1998 року в Україні запрацювало радіо «Українська хвиля» (“Ух-радіо”). “Ух-радіо” — єдина місцева радіостанція, яка залишилась мовити в місті. Всі інші – мережеві радіостанції, які ведуть трансляцію з інших міст.

Тернопільські лікарі впроваджують інноваційний метод лікування суглобів

Тернопільські лікарі впроваджують інноваційний метод лікування суглобівОлег Снітовськийжурналіст, власкор "Укрінформ"

Ми беремо у людини її кров, спеціально її готуємо і з двадцятьох «кубиків» її ж крові отримуємо приблизно 4 кубики плазми. Тобто, фактично із власної крові людини ми отримуємо стовбурові клітини – фактори росту. І все це вводимо під контролем УЗД.

Тернопільська викладачка розповіла про жорстокі реалії життя за кордоном

Тернопільська викладачка розповіла про жорстокі реалії життя за кордономОлег Жакфінансовий аналітик валютних ринків, Бізнес Компаньйон Тернопіль

Тернополянка Галина Саранча вивчає сучасну хвилю української еміграції. Рік працює над докторською дисертацією, яку присвятила цій темі. Перебуває у США, в місті Форт Лі, штат Нью Джерсі. Галина– кандидат історичних наук, докторант кафедри історії

Наближення системної катастрофи, чи як врятувати Україну

Наближення системної катастрофи, чи як врятувати УкраїнуОлексій Гагаріновдиректор консалтингової компанії FSS, спеціаліст в галузі системного розвитку організацій

Зазвичай рятують тих, хто у біді, хто потрапив у халепу. Так ось, ми знаходимося саме у такому стані, дуже кепському стані, - хвилинка реалістичного песимізму. Україна – це молода, незалежна та демократична держава, яка має величезний потенціал.

Андрій Новак: українська економіка досягла дна, і це добре

Андрій Новак: українська економіка досягла дна, і це добре Андрій Новакекономіст, політолог, голова Комітету економістів України

Так звана стабілізація економічної ситуації в Україні відбувається не тому, що щось зробив уряд або Національний банк. Просто в першій половині року ми природно досягли економічного дна, згідно із законом економічного циклу.

Задоволенням чи мукою буде відпочинок з дитиною – залежить від батьків

Задоволенням чи мукою буде відпочинок з дитиною – залежить від батьківНаталя Лазукажурналіст, телевеведуча, редактор сайту ПРО Те

Подорожувати з дитиною безпечно, але подбати про цю безпеку мають саме батьки. Так вважає журналіст і ведуча програм TV-4 Марічка Пачковська. Досвід поїздок з малечею поки невеликий. Але кілька її практичних порад стануть у пригоді мандрівним сім’ям

Покупці квартир в новобудовах ризикують втратити все

Покупці квартир в новобудовах ризикують втратити все Сергій Орловськийдиректор адвокатської фірми «Прецедент»

Експерти радять інвесторам в першу чергу підтвердити майнові права на квартиру, їх дійсність та добросовісність набуття. Проте суди, обґрунтовуючи свої рішення останньою практикою Верховного суду України, в своїй більшості відмовляють у визнанні права власності на майнові права на квартири, не завершені будівництвом.

Недійсність договорів оренди: окремі аспекти судової практики

Недійсність договорів оренди: окремі аспекти судової практикиНіна Кучерук«Jurimex, ЮК» адвокат, керівник судової практики

Значну частину справ, що розглядають суди загальної юрисдикції, становлять справи у сфері орендних відносин, зокрема спори щодо визнання договорів оренди недійсними. Попри існування досить широкої законодавчої бази з вказаної категорії спорів, у правозастосовчій діяльності виникає чимало питань.

Страховка не допоможе: збиток від ДТП тепер будуть відшкодовувати винуватці

Страховка не допоможе: збиток від ДТП тепер будуть відшкодовувати винуватціСтаніслав Карповюрист Адвокатського об'єднання "Спенсер і Кауфманн"

Наявність полісу обов'язкового страхування не звільняє винуватця ДТП від зобов'язань по відшкодуванню заподіяної ним шкоди в повному обсязі. Така правова позиція, яку нещодавно висловив Верховний Суд України, може кардинально змінити звичне уявлення про використання договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСАГО).

Для чого держава знищує тернопільський завод "Оріон"?

Для чого держава знищує тернопільський завод Віталій Поповичжурналіст, газета "Номер Один"

Ми любимо свою Україну, захищаємо свій край та оберігаємо наших близьких, вміємо працювати і бачимо свої реальні результати. Нам необхідно сьогодні змінювати всю країну, всю систему влади, а не творити владу для себе. Теж хочеться в новому році подумати про майбутнє наших дітей. У якій країні вони житимуть, кого ми до влади приведемо і що залишимо після себе…

Як будуть продавати державні банки

Як будуть продавати державні банкиОлег Гавришжурналіст, видання "Новое время"

Заступник міністра фінансів Артем Шевальов про майбутнє Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку. Наприкінці минулого року на фінансовому ринку вибухнув скандал. З'ясувалося, що в одній з версій стратегії розвитку держбанків, яку рік розробляло міністерство фінансів міститься положення про зняття гарантій держави для вкладників цих банків. Пізніше Мінфін поспішив спростувати цю інформацію, повідомивши що гарантії поки що залишаться, проте не уточнив в зв'язку з чим і коли їх можуть прибрати.

Володимир Левін: Касові апарати знищують приватних підприємців

Володимир Левін: Касові апарати знищують приватних підприємцівОксана Мельникжурналіс, ведуча програм

Представники малого та середнього бізнесу б'ють тривогу. З першого липня цього року набуває чинності нові вимоги податкового законодавства, згідно з якими, приватних підприємців зобов'яжуть встановлювати касові апарати (PPO).

Руслан Сидорович: «Жодної федералізації точно не буде»

Руслан Сидорович: «Жодної федералізації точно не буде»Інна Битюкпрес-секретар міжфракційного об'єднання "Депутатський контроль"

Член Конституційної комісії Руслан Сидорович – адвокат із двадцятирічним стажем. У сфері його професійних інтересів – реформа суду, децентралізація та розширення повноважень адвокатури разом із підняттям професійної відповідальності судових захисників. Народним депутатом у жовтні минулого року Руслан Сидорович став уперше.

Саймон Чернявський: "Нове керівництво і кредитори роблять все можливе, щоб повернути «Мрії» всі активи"

Саймон Чернявський: Юлія Хім'якжурналіст

Восени минулого року усіх вразила звістка про можливе банкрутство одного з найбільших і ключових для нашого регіону підприємств – «Агрохолдинг Мрія». Однак, компанії вдалося вистояти і стабілізувати ситуацію. І, не дивлячись на труднощі, ми чуємо і позитивні новини агрохолдингу, наприклад, про проведення індексації орендної плати та про збільшення соціальних виплат до рекордних 100 грн. на гектар.

Тернополянин Олег Макогін творчо підходить до бізнесу

Тернополянин Олег Макогін творчо підходить до бізнесуЮлія Хім'якжурналіст

Олег Макогін – керівник Мистецького об’єднання «Коза», ресторатор, організатор культурних подій Тернополя. Народився в смт. Козова, Тернопільського району. Навчався у Тернопільському педагогічному інституті на філологічному факультеті за спеціальністю «Українська мова та література». Проживає у Тернополі.

Я посперечався з Бендукідзе, і він запросив мене в уряд, - грузинський реформатор

Я посперечався з Бендукідзе, і він запросив мене в уряд, - грузинський реформаторОлег Снітовськийжурналіст, власкор "Укрінформ"

Відомі експерти, грузинські реформатори кілька днів поспіль проводять у Тернополі «Тиждень реформ». Захід присвячено пам'яті Кахи Бендукідзе - нині покійного міністра економіки в грузинському уряді, котрий з 2004 по 2008 роки був державним міністром Грузії з координації економічних реформ, а потім очолював канцелярію уряду республіки.

За борги теплогенеруючих підприємств "заплатить" населення

За борги теплогенеруючих підприємств Оксана Короткевичексперт з енергетики Інституту суспільних досліджень

Через борги підприємств теплоенергетики перед "Нафтогазом" населення може лишитися без водопостачання та світла. Про це заявила експерт з питань енергетики Інституту суспільних досліджень Оксана Короткевич. "Підприємства ТКЕ та ТЕЦ не лише безвідповідально відносяться до виконання договірних відносин з НАК "Нафтогаз України", а й саботують проведення розрахунків за спожиті природні ресурси", - зазначила експерт.